21 listopada 2014

Trimble eCognition Essentials – nowy produkt z rodziny eCognition

Firma Trimble wprowadza na rynek nowy produkt ze stajni eCognition. Trimble eCognition Essentials, bazując na funkcjonalności podstawowego pakietu, czyli eCognition Developer, przy konkurencyjnej cenie oferuje bogatą funkcjonalność zamkniętą w przyjaznym i intuicyjnym interfejsie graficznym. Koncentruje się na łatwości obsługi i szybkości uzyskiwania rezultatów, wykorzystując sprawdzone mechanizmy klasyfikacji obiektowej.

 

 

eCognition Essentials jest w pełni samodzielnym narzędziem umożliwiającym analizę danych obrazowych opierającą sie na opatentowanym algorytmie segmentacji obrazu oraz jego klasyfikacji w oparciu o wskazane pola testowe i z wykorzystaniem zdefiniowanych algorytmów klasyfikacyjnych. Zoptymalizowany interfejs programu krok po kroku przeprowadza użytkownika przez analizę wyświetlając adekwatne w danym momencie funkcje.

Przykładowy schemat analizy wygląda następująco:
– utwórz i przygotuj projekt
– utwórz obiekty
– wykonaj klasyfikację (wartości progowe, metoda najbliższego sąsiada, SVM, CART itd…)
– edytuj i popraw wyniki
– sprawdź dokładność
– wyeksportuj wyniki

 

visualbox-overview_0

 

eCognition Essentials pomyślane jest zarówno jako narzędzie dla profesjonalistów, jak i osób bez eksperckiego doświadczenia w zakresie analizy danych obrazowych.